Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
na poszczególnych rynkach (tj. krzywe IS, LM i BP) przecinają się w punkcie A, zapewniając równowagę w gospodarce otwartej.

Należy zaznaczyć, że równanie krzywej IS w warunkach gospodarki otwartej ma nieco inną postać niż równanie tej krzywej w warunkach gospodarki zamkniętej. W przypadku gospodarki zamkniętej zakładaliśmy, że Y = C + I + G i w rezultacie - przy przyjętych formułach funkcji konsumpcji, inwestycji i wydatków rządowych - otrzymaliśmy równanie krzywej IS (por. równanie (19.13)). W warunkach gospodarki otwartej przyjmujemy, że , przy czym BB jest saldem bilansu obrotów bieżących. Przyjmijmy, że funkcja salda bilansu obrotów bieżących ma następującą postać:

gdzie obok znanych już symboli przyjęto
na poszczególnych rynkach (tj. krzywe IS, LM i BP) przecinają się w punkcie A, zapewniając równowagę w gospodarce otwartej.<br><br>Należy zaznaczyć, że równanie krzywej IS w warunkach gospodarki otwartej ma nieco inną postać niż równanie tej krzywej w warunkach gospodarki zamkniętej. W przypadku gospodarki zamkniętej zakładaliśmy, że Y = C + I + G i w rezultacie - przy przyjętych formułach funkcji konsumpcji, inwestycji i wydatków rządowych - otrzymaliśmy równanie krzywej IS (por. równanie (19.13)). W warunkach gospodarki otwartej przyjmujemy, że &lt;gap&gt;, przy czym BB jest saldem bilansu obrotów bieżących. Przyjmijmy, że funkcja salda bilansu obrotów bieżących ma następującą postać: &lt;gap&gt;<br><br>gdzie obok znanych już symboli przyjęto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego