Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
interesowali się już wcześniej. Pisał o nich Ignacy Domeyko, a współcześnie bliskie kontakty z nimi nawiązał ambasador RP w Chile i w Boliwii Zdzisław Ryn. Jako jedyny z białych ludzi został on uznany bratem Araukanów w obrzędzie Mari Mari Peni.
Kierownikuiem wyprawy jest Wojtek Witos. Wezmą w niej udział Grzegorz Gaj, Anna Maj, Igor Miłoszewski, Zdzisław Ryn, Ryszard Suski, Jarosław Szachnowski, Władysław Vermessy i chilijczycy Johana Urtubia Cortez i Juan Manuel Sepulveda. Patronat nad wyprawa sprawuje Konsulat Honorowy Republiki Chile w Krakowie oraz Chilijska Federacja Andyzmu, Komitet Olimpijski Chile oraz Katolicki Uniwersytet w Temuco.
Uczestnicy wyprawy otworzyli stronę w Internecie gdzie
interesowali się już wcześniej. Pisał o nich Ignacy Domeyko, a współcześnie bliskie kontakty z nimi nawiązał ambasador RP w Chile i w Boliwii Zdzisław Ryn. Jako jedyny z białych ludzi został on uznany bratem Araukanów w obrzędzie Mari Mari Peni.<br>Kierownikuiem wyprawy jest Wojtek Witos. Wezmą w niej udział Grzegorz Gaj, Anna Maj, Igor Miłoszewski, Zdzisław Ryn, Ryszard Suski, Jarosław Szachnowski, Władysław Vermessy i chilijczycy Johana Urtubia Cortez i Juan Manuel Sepulveda. Patronat nad wyprawa sprawuje Konsulat Honorowy Republiki Chile w Krakowie oraz Chilijska Federacja Andyzmu, Komitet Olimpijski Chile oraz Katolicki Uniwersytet w Temuco.<br>Uczestnicy wyprawy otworzyli stronę w Internecie &lt;gap&gt; gdzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego