Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
oraz Jan Bujak. Fabryka Przyrządów Mierniczych. Decyzja o ulokowaniu zamówień u innych producentów, była bardzo słuszna, gdyż tworzyła niezbędną konkurencję, a jednocześnie mogły rozwinąć się dwa nowe ośrodki produkcji przyrządów optycznych tak niezbędnych dla wojska i rynku cywilnego.

Lornetka Galileusza 4x40

W styczniu 1930 r. zaproponowano Departamentowi Uzbrojenia dostawy lornetek Galileusza o powiększeniu czterokrotnym. Miało to na celu wyposażenie żołnierzy w lornetkę bardzo prostą, pozbawioną elementów regulacyjnych (rozstaw źrenic, ruch okularów), ale stosunkowo jasną, trwałą, szczelną, lekką, a przede wszystkim znacznie tańszą od lornetki pryzmatycznej.
Przewidywano, że lornetka taka w futerale w warunkach produkcji seryjnej winna kosztować około 100 zł, gdy
oraz Jan Bujak. Fabryka Przyrządów Mierniczych. Decyzja o ulokowaniu zamówień u innych producentów, była bardzo słuszna, gdyż tworzyła niezbędną konkurencję, a jednocześnie mogły rozwinąć się dwa nowe ośrodki produkcji przyrządów optycznych tak niezbędnych dla wojska i rynku cywilnego.<br><br>&lt;tit&gt;Lornetka Galileusza 4x40&lt;/&gt;<br><br> W styczniu 1930 r. zaproponowano Departamentowi Uzbrojenia dostawy lornetek Galileusza o powiększeniu czterokrotnym. Miało to na celu wyposażenie żołnierzy w lornetkę bardzo prostą, pozbawioną elementów regulacyjnych (rozstaw źrenic, ruch okularów), ale stosunkowo jasną, trwałą, szczelną, lekką, a przede wszystkim znacznie tańszą od lornetki pryzmatycznej.<br>Przewidywano, że lornetka taka w futerale w warunkach produkcji seryjnej winna kosztować około 100 zł, gdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego