Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Wielkopolski
Nr: 30/12
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1998
Wymierzanie przez drogowców kar odbywa się w drodze decyzji administracyjnej. Najpierw przewoźnik otrzymuje zawiadomienie o dokonanej kontroli jego pojazdu, potem musi dostać decyzję obciążającą go finansowo. W tym momencie powinien zapłacić karę.

- Tymczasem 99 procent przewoźników decyduje się na skorzystanie z odwołania do Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych - mówi Grażyna Szczepańska-Garniec z DODP w Poznaniu. - W rezultacie sprawa przedłuża się do kilku miesięcy, a nawet roku. Poza tym istnieje możliwość odwołania się do NSA. Dziś w kraju mamy 1800 spraw, w których kara została wymierzona, ale nie ściągnięto jeszcze należności.

Innym sposobem unikania kary jest nie odbieranie zawiadomień wysyłanych przez drogowców
Wymierzanie przez drogowców kar odbywa się w drodze decyzji administracyjnej. Najpierw przewoźnik otrzymuje zawiadomienie o dokonanej kontroli jego pojazdu, potem musi dostać decyzję obciążającą go finansowo. W tym momencie powinien zapłacić karę.<br><br>- Tymczasem 99 procent przewoźników decyduje się na skorzystanie z odwołania do Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych - mówi Grażyna Szczepańska-Garniec z DODP w Poznaniu. - W rezultacie sprawa przedłuża się do kilku miesięcy, a nawet roku. Poza tym istnieje możliwość odwołania się do NSA. Dziś w kraju mamy 1800 spraw, w których kara została wymierzona, ale nie ściągnięto jeszcze należności.<br><br>Innym sposobem unikania kary jest nie odbieranie zawiadomień wysyłanych przez drogowców
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego