Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
niemal żadne. Przystosowanie do fagocytozy powoduje, że komórki zwierzęce są pierwotnie nagie, co ma złe dla paleontologów skutki. Zawartość substancji organicznej w błonie komórkowej jest zbyt mała, by jej uwęglenie mogło pozostawić zauważalny ślad w skale. Zwierzęta uzyskały zdolność wydzielania mineralnych lub organicznych substancji pozakomórkowych dopiero około 560 Ma temu.
Geneza szkieletu Parowanie wody na przybrzeżnych płyciznach w rejonach ciepłych
prowadzi do wzrostu zawartości w niej soli mineralnych, z których
jako pierwszy wytrąca się węglan wapnia (później dolomit, gips i sól kamienna).
Narzuca się więc niejako wykorzystanie węglanu wapnia jako tworzywa szkieletu przez organizmy żyjące w takim środowisku.
Powszechny pęd do
niemal żadne. Przystosowanie do fagocytozy powoduje, że komórki zwierzęce są pierwotnie nagie, co ma złe dla paleontologów skutki. Zawartość substancji organicznej w błonie komórkowej jest zbyt mała, by jej uwęglenie mogło pozostawić zauważalny ślad w skale. Zwierzęta uzyskały zdolność wydzielania mineralnych lub organicznych substancji pozakomórkowych dopiero około 560 Ma temu.<br>Geneza szkieletu Parowanie wody na przybrzeżnych płyciznach w rejonach ciepłych <br>prowadzi do wzrostu zawartości w niej soli mineralnych, z których <br>jako pierwszy wytrąca się węglan wapnia (później dolomit, gips i sól kamienna).<br>Narzuca się więc niejako wykorzystanie węglanu wapnia jako tworzywa szkieletu przez organizmy żyjące w takim środowisku.<br>Powszechny pęd do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego