Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
niepowodzenia z próbami eksportu polskich przyrządów optycznych, które oceniano jako bardzo dobre, ale równocześnie zbyt drogie, należy uznać je częściowo za uzasadnione.
Jednym z elementów prac przed rozpoczęciem produkcji przyrządów optycznych było badanie kilku (najczęściej trzech) próbnych egzemplarzy przyrządów na ich zgodność z obowiązującymi warunkami technicznymi. Prace te wykonywano w ITU, zazwyczaj komisyjnie, z udziałem przedstawicieli zainteresowanych departamentów, Centrali Odbioru Materiałów Uzbrojenia, itd.
W zależności od stopnia skomplikowania przyrządów czas badań trwał od kilku dni (w przypadku przyrządów mało skomplikowanych) do dwóch lat (aparat centralny PZO-Lev).
Stwierdzone w trakcie badań odchylenia od warunków technicznych lub innego rodzaju spostrzeżenia dokładnie analizowano
niepowodzenia z próbami eksportu polskich przyrządów optycznych, które oceniano jako bardzo dobre, ale równocześnie zbyt drogie, należy uznać je częściowo za uzasadnione.<br>Jednym z elementów prac przed rozpoczęciem produkcji przyrządów optycznych było badanie kilku (najczęściej trzech) próbnych egzemplarzy przyrządów na ich zgodność z obowiązującymi warunkami technicznymi. Prace te wykonywano w ITU, zazwyczaj komisyjnie, z udziałem przedstawicieli zainteresowanych departamentów, Centrali Odbioru Materiałów Uzbrojenia, itd.<br>W zależności od stopnia skomplikowania przyrządów czas badań trwał od kilku dni (w przypadku przyrządów mało skomplikowanych) do dwóch lat (aparat centralny PZO-Lev).<br>Stwierdzone w trakcie badań odchylenia od warunków technicznych lub innego rodzaju spostrzeżenia dokładnie analizowano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego