Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
jest to jednak rejestr osób - tłumaczą policjanci - a rejestr czynności podejmowanych przez policję wobec obywateli, jak ukaranie mandatem i utratą punktów za wykroczenie drogowe, poszukiwanie zaginionej osoby, wywiad środowiskowy, ustalenie miejsca pobytu, poszukiwanie zbiegłego więźnia, zakładanie "niebieskich kart" rodzinom, w których występuje zjawisko przemocy.
Dostęp do danych ZSIP umożliwiają Osobiste Identyfikatory Cyfrowe, które posiada już 43 tys. policjantów.
- Praca policjanta w gruncie rzeczy polega na gromadzeniu i przetwarzaniu informacji otrzymanych z innych urzędów, zgłoszonych przez obywateli i tych, na które policja sama wpadła - uważa mł. insp. Sławomir Wikło, zastępca dyrektora Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.
Policyjna wiedza o obywatelach
jest to jednak rejestr osób - tłumaczą policjanci - a rejestr czynności podejmowanych przez policję wobec obywateli, jak ukaranie mandatem i utratą punktów za wykroczenie drogowe, poszukiwanie zaginionej osoby, wywiad środowiskowy, ustalenie miejsca pobytu, poszukiwanie zbiegłego więźnia, zakładanie "niebieskich kart" rodzinom, w których występuje zjawisko przemocy.<br>Dostęp do danych ZSIP umożliwiają Osobiste Identyfikatory Cyfrowe, które posiada już 43 tys. policjantów.<br> - Praca policjanta w gruncie rzeczy polega na gromadzeniu i przetwarzaniu informacji otrzymanych z innych urzędów, zgłoszonych przez obywateli i tych, na które policja sama wpadła - uważa mł. insp. Sławomir Wikło, zastępca dyrektora Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.<br>Policyjna wiedza o obywatelach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego