Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wyprawy chcą wejść na Lonquimay, Llaima i Villarica. Dodatkowo chcą oni dokonać przelotów na paralotni i paralotni z napędem.
Kolejnym zadaniem jakie stawiają przed sobą jest poznanie i zarejestrowanie zwyczajów, obrzędów i kultury Indian Araukanów zamieszkujących tereny południowego Chile. Ta grupa etniczna przez wieki opierała się próbom podporządkowania zarówno przez Inków jak i Hiszpanów czy Chilijczyków. Polacy kulturą Araukanów interesowali się już wcześniej. Pisał o nich Ignacy Domeyko, a współcześnie bliskie kontakty z nimi nawiązał ambasador RP w Chile i w Boliwii Zdzisław Ryn. Jako jedyny z białych ludzi został on uznany bratem Araukanów w obrzędzie Mari Mari Peni.
Kierownikuiem wyprawy
wyprawy chcą wejść na Lonquimay, Llaima i Villarica. Dodatkowo chcą oni dokonać przelotów na paralotni i paralotni z napędem.<br>Kolejnym zadaniem jakie stawiają przed sobą jest poznanie i zarejestrowanie zwyczajów, obrzędów i kultury Indian Araukanów zamieszkujących tereny południowego Chile. Ta grupa etniczna przez wieki opierała się próbom podporządkowania zarówno przez Inków jak i Hiszpanów czy Chilijczyków. Polacy kulturą Araukanów interesowali się już wcześniej. Pisał o nich Ignacy Domeyko, a współcześnie bliskie kontakty z nimi nawiązał ambasador RP w Chile i w Boliwii Zdzisław Ryn. Jako jedyny z białych ludzi został on uznany bratem Araukanów w obrzędzie Mari Mari Peni.<br>Kierownikuiem wyprawy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego