Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1984
przesady. Uchodzi za symbol i strażnika tych wartości, które wyjawia w swoich utworach. Nie dostrzega się rozdźwięków pomiędzy jego postawą artysty a postawą człowieka. Jego dzieło i osobowość tworzą wysokiej jakości Jedność, Całość".

ODKRYWANIE RZECZY NOWYCH
Rozmowa z MARIO VARGAS LLOSA

"... Do Peru dociera wszystko. Nasz jest Cervantes. Nasi są Inkowie. Nasza jest również w pewnym sensie Czarna Afryka. Daje nam ogromną swobodę, ale to także problem - wnosi zarazem zamęt i niestabilność. Jest to druga strona medalu!"

WILLIAM GOLDING
RYTUAŁ POLSKIEJ PODRÓŻY

"... Obiad zjedliśmy przy świetle padającym przez pokaźne okno na rufie, przy dwóch długich stołach, w ogromnym zamieszaniu. Nikt niczego
przesady. Uchodzi za symbol i strażnika tych wartości, które wyjawia w swoich utworach. Nie dostrzega się rozdźwięków pomiędzy jego postawą artysty a postawą człowieka. Jego dzieło i osobowość tworzą wysokiej jakości Jedność, Całość".<br><br>&lt;tit&gt;ODKRYWANIE RZECZY NOWYCH<br>Rozmowa z MARIO VARGAS LLOSA&lt;/tit&gt;<br><br>"... Do Peru dociera wszystko. Nasz jest Cervantes. Nasi są Inkowie. Nasza jest również w pewnym sensie Czarna Afryka. Daje nam ogromną swobodę, ale to także problem - wnosi zarazem zamęt i niestabilność. Jest to druga strona medalu!"<br><br>&lt;au&gt;WILLIAM GOLDING&lt;/au&gt;<br>&lt;tit&gt;RYTUAŁ POLSKIEJ PODRÓŻY&lt;/tit&gt;<br><br>"... Obiad zjedliśmy przy świetle padającym przez pokaźne okno na rufie, przy dwóch długich stołach, w ogromnym zamieszaniu. Nikt niczego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!