Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 20
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
bieganie. Dodajmy, że starcza mu jeszcze czasu na naukę.
- Technicznie jestem słaby, - przyznaje Adam - skałki w reglach tatrzańskich znam już dokładnie. Żeby się rozwijać, musiałbym jeździć w inne rejony, ale na to nie mam pieniędzy.
We wspinaczce sportowej, podobnie jak w innych sportach wyczynowych, bardzo ważną sprawą jest odpowiednia dieta. - Jadłospis w naszej stołówce ustawiamy czasem według potrzeb Adama - mówi wychowawczyni z domu dziecka - on jest wegetarianinem, je tylko ryby. Nie koniec na tym. Przed zawodami powinien schudnąć, zjada płatki, jogurty, owoce. Po zawodach znów musi przytyć, żeby trenować z większą wagą.

*

W Zakopanem próbują dotrzymać kroku Adamowi trzej młodsi koledzy
bieganie. Dodajmy, że starcza mu jeszcze czasu na naukę.<br>- Technicznie jestem słaby, - przyznaje Adam - skałki w reglach tatrzańskich znam już dokładnie. Żeby się rozwijać, musiałbym jeździć w inne rejony, ale na to nie mam pieniędzy.<br>We wspinaczce sportowej, podobnie jak w innych sportach wyczynowych, bardzo ważną sprawą jest odpowiednia dieta. - Jadłospis w naszej stołówce ustawiamy czasem według potrzeb Adama - mówi wychowawczyni z domu dziecka - on jest wegetarianinem, je tylko ryby. Nie koniec na tym. Przed zawodami powinien schudnąć, zjada płatki, jogurty, owoce. Po zawodach znów musi przytyć, żeby trenować z większą wagą.<br><br>*<br><br>W Zakopanem próbują dotrzymać kroku Adamowi trzej młodsi koledzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego