Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i zapowiada weryfikację wszystkich działaczy Sojuszu.
25 lipca. Minister Kurczuk występuje do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu szefowi świętokrzyskiego SLD Henrykowi Długoszowi i zgodę na aresztowanie Jagiełły.
26 lipca. Długosz rezygnuje z kierowania świętokrzyskim SLD i z immunitetu poselskiego.
29 lipca. Sejm zgadza się na aresztowanie Jagiełły.
6 sierpnia. Jagiełło zeznaje w prokuraturze i wskazuje jako swojego bezpośredniego informatora Henryka Długosza.
7 sierpnia. Prokuratura stawia Długoszowi zarzut utrudniania śledztwa.
3 października. Wniosek o uchylenie immunitetu Sobotce. Poseł ogłasza w Sejmie, że jest niewinny, ale zrzeka się immunitetu i rezygnuje ze stanowiska wiceministra.
20 października. Prokuratura stawia Sobotce zarzuty ujawnienia tajnych
i zapowiada weryfikację wszystkich działaczy Sojuszu.<br>25 lipca. Minister Kurczuk występuje do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu szefowi świętokrzyskiego SLD Henrykowi Długoszowi i zgodę na aresztowanie Jagiełły.<br>26 lipca. Długosz rezygnuje z kierowania świętokrzyskim SLD i z immunitetu poselskiego.<br>29 lipca. Sejm zgadza się na aresztowanie Jagiełły.<br>6 sierpnia. Jagiełło zeznaje w prokuraturze i wskazuje jako swojego bezpośredniego informatora Henryka Długosza.<br>7 sierpnia. Prokuratura stawia Długoszowi zarzut utrudniania śledztwa.<br>3 października. Wniosek o uchylenie immunitetu Sobotce. Poseł ogłasza w Sejmie, że jest niewinny, ale zrzeka się immunitetu i rezygnuje ze stanowiska wiceministra.<br>20 października. Prokuratura stawia Sobotce zarzuty ujawnienia tajnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego