Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 28.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Jagiellońskiej w Krakowie. Przypomnijmy, że Niemcy od wielu lat upominają się o swoje bezcenne zbiory z tzw. Berlinki, które są przechowywane w Bibliotece Jagiellońskiej od 1946 roku. Wśród nich są m.in. rękopisy partytur Bacha, Beethovena, Mozarta, rękopisy Goethego i Schillera. Zostały porzucone na Śląsku przez wycofujących się Niemców.
Dyrekcja Jagiellonki zaprzecza, jakoby odzyskane książki pochodziły z krakowskich zbiorów. - Nie możemy tego stwierdzić, bo nie widzieliśmy tych woluminów. Według naszej wiedzy zbiory Berlinki są kompletne - powiedział wczoraj na konferencji Krzysztof Zamorski, dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej.
Dotychczas z biblioteki zginęło 60 bardzo cennych starodruków, w tym 15 inkunabułów (ksiąg wydanych przed 1501 rokiem
Jagiellońskiej w Krakowie. Przypomnijmy, że Niemcy od wielu lat upominają się o swoje bezcenne zbiory z tzw. Berlinki, które są przechowywane w Bibliotece Jagiellońskiej od 1946 roku. Wśród nich są m.in. rękopisy partytur Bacha, Beethovena, Mozarta, rękopisy Goethego i Schillera. Zostały porzucone na Śląsku przez wycofujących się Niemców. <br>Dyrekcja Jagiellonki zaprzecza, jakoby odzyskane książki pochodziły z krakowskich zbiorów. - Nie możemy tego stwierdzić, bo nie widzieliśmy tych woluminów. Według naszej wiedzy zbiory Berlinki są kompletne - powiedział wczoraj na konferencji Krzysztof Zamorski, dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej. <br>Dotychczas z biblioteki zginęło 60 bardzo cennych starodruków, w tym 15 inkunabułów (ksiąg wydanych przed 1501 rokiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego