Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
zbocza, wesoły szept liści brzozowych na dnie wąwozu i ścieżka, obiecująca nieskończoność dalszych ciągów za zakrętem. I właśnie tam, do złej krainy złodzieja i szmalcownika powracać muszę myślą, ilekroć chcę zasnąć spokojnie. Wciąż mną władają dziecięce światy.
Może dlatego, że tam pod ściółką leśną ciągle czekają zbudowane przeze mnie dla Jagodowego Króla komnaty z mchu i patyczków, a pod korzeniem dębu siedzi krasnalowy kronikarz Koszałek Opałek i niestrudzenie zapisuje moje nieustające złudzenia. Złudzenia dziecka i złudzenia starej kobiety. Te same. Pragnienie pozostania wewnątrz własnego świata. Marzenie o ścieżce do dalszego ciągu.
Po jednej stronie Piotrkowskiej jest sklep Percyka i moja szkoła
zbocza, wesoły szept liści brzozowych na dnie wąwozu i ścieżka, obiecująca nieskończoność dalszych ciągów za zakrętem. I właśnie tam, do złej krainy złodzieja i szmalcownika powracać muszę myślą, ilekroć chcę zasnąć spokojnie. Wciąż mną władają dziecięce światy.<br>Może dlatego, że tam pod ściółką leśną ciągle czekają zbudowane przeze mnie dla Jagodowego Króla komnaty z mchu i patyczków, a pod korzeniem dębu siedzi krasnalowy kronikarz Koszałek Opałek i niestrudzenie zapisuje moje nieustające złudzenia. Złudzenia dziecka i złudzenia starej kobiety. Te same. Pragnienie pozostania wewnątrz własnego świata. Marzenie o ścieżce do dalszego ciągu.<br>Po jednej stronie Piotrkowskiej jest sklep Percyka i moja szkoła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego