Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
że zarówno od strony doboru tytułów, jak i szaty edytorskiej czytelnicy zawdzięczają je inwencji wydawnictwa.
Optymizm wydawcy każe mi niemal w każdym debiucie upatrywać zapowiedź nowej gwiazdy literatury. W ciągu przeszło dwudziestu lat mojej pracy w wydawnictwie nadzieje te kilkakrotnie nawet się potwierdziły.
Ulubiona książka? Odpowiem słowami poety:

MÓWI:
KAROL KURYLUK
Państwowe Wydawnictwo Naukowe jest największym wydawnictwem w historii polskiego ruchu wydawniczego. Jeśli idzie o pojemność pracy autorskiej i redaktorskiej jest drugim co do wielkości wydawnictwem na świecie. W roku 1965 - 1300 tytułów i prawie 27 tys. arkuszy wydawniczych (około 540 tys. stron maszynopisu - przyp. P.); ponadto 75 czasopism.
W maju
że zarówno od strony doboru tytułów, jak i szaty edytorskiej czytelnicy zawdzięczają je inwencji wydawnictwa. <br>Optymizm wydawcy każe mi niemal w każdym debiucie upatrywać zapowiedź nowej gwiazdy literatury. W ciągu przeszło dwudziestu lat mojej pracy w wydawnictwie nadzieje te kilkakrotnie nawet się potwierdziły. <br>Ulubiona książka? Odpowiem słowami poety: <br>&lt;gap&gt; &lt;/&gt;<br>MÓWI:<br>&lt;au&gt;KAROL KURYLUK&lt;/au&gt; <br>&lt;who8&gt;&lt;hi&gt;Państwowe Wydawnictwo Naukowe&lt;/hi&gt; jest największym wydawnictwem w historii polskiego ruchu wydawniczego. Jeśli idzie o pojemność pracy autorskiej i redaktorskiej jest drugim co do wielkości wydawnictwem na świecie. W roku 1965 - 1300 tytułów i prawie 27 tys. arkuszy wydawniczych (około 540 tys. stron maszynopisu - przyp. P.); ponadto 75 czasopism. <br>W maju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego