Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
Jurka. W namiotach przycichło.
- O, licho, musiało gdzieś blisko kropnąć - słychać drżący z emocji głos.
- Jeszcze trochę - stara się pocieszyć Jurek. - Centrum burzy już nas mija:, cierpliwości i odwagi...
Nawałnica pomału oddala się. Grzmoty stają się coraz słabsze. Szmer wody spływającej z namiotów kołysze do snu "łowców przygód".
Do zobaczenia, Kaczorku, Smyku na nowych. szlakach wodnych. Tego wam życzy z wodniackim pozdrowieniem "Na złamanie wiosła"
Pędziwiatr
Jest to reportaż nadesłany przez młodzież z SKKT im. Krzysztofa Arciszewskiego przy Lic. im. Konopnickiej we Włocławku.

BASEN GRUDZIĄDZKI
Od Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej po Żuławy Wiślane, a ściślej od Fordonu do Gniewu, Wisła przedziera się
Jurka. W namiotach przycichło. <br>- &lt;who2&gt;O, licho, musiało gdzieś blisko kropnąć - słychać drżący z emocji głos.&lt;/&gt; <br>- &lt;who1&gt;Jeszcze trochę - stara się pocieszyć Jurek. - Centrum burzy już nas mija:, cierpliwości i odwagi...&lt;/&gt; <br>Nawałnica pomału oddala się. Grzmoty stają się coraz słabsze. Szmer wody spływającej z namiotów kołysze do snu "łowców przygód". <br>Do zobaczenia, Kaczorku, Smyku na nowych. szlakach wodnych. Tego wam życzy z wodniackim pozdrowieniem "Na złamanie wiosła" <br>&lt;au&gt;Pędziwiatr&lt;/au&gt; <br>Jest to reportaż nadesłany przez młodzież z SKKT im. Krzysztofa Arciszewskiego przy Lic. im. Konopnickiej we Włocławku.&lt;/div&gt;<br> <br>&lt;page nr=8&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;BASEN GRUDZIĄDZKI&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Od Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej po Żuławy Wiślane, a ściślej od Fordonu do Gniewu, Wisła przedziera się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego