Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 21.11
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
wypatroszona nawet kilka tygodni. Starsze sztuki należy zalewać bejcą i trzymać w niej nie dłużej niż 3-8 dni, potem bowiem mięso traci smak. Tym, co w dziczyźnie najlepsze do pieczenia czy smażenia, pochodzi z tylnej połowy zwierzęcia.
Udziec, polędwica i comber to najsmaczniejsza część tuszy zajęczej, króliczej czy sarniej. Karkówka, łopatka nadają się przede wszystkim do duszenia albo gotowania. O sposobie przyrządzania mięsa z grubego zwierza osobny rozdział znajdujemy w najstarszej polskiej książce kucharskiej - "Compendium ferculorum" Stanisława Czernieckiego. Dzisiaj to już tylko ciekawostka, ale warto zwrócić uwagę na przyprawy. Pisze on tam:
Pierwszą polską "Kuchnię myśliwską" wydano w Wilnie w
wypatroszona nawet kilka tygodni. Starsze sztuki należy zalewać bejcą i trzymać w niej nie dłużej niż 3-8 dni, potem bowiem mięso traci smak. Tym, co w dziczyźnie najlepsze do pieczenia czy smażenia, pochodzi z tylnej połowy zwierzęcia.<br>Udziec, polędwica i comber to najsmaczniejsza część tuszy zajęczej, króliczej czy sarniej. Karkówka, łopatka nadają się przede wszystkim do duszenia albo gotowania. O sposobie przyrządzania mięsa z grubego zwierza osobny rozdział znajdujemy w najstarszej polskiej książce kucharskiej - "Compendium ferculorum" Stanisława Czernieckiego. Dzisiaj to już tylko ciekawostka, ale warto zwrócić uwagę na przyprawy. Pisze on tam:<br> Pierwszą polską "Kuchnię myśliwską" wydano w Wilnie w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego