Typ tekstu: Książka
Autor: Kieniewicz Stefan
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1968
też mający o nim niejasne wyobrażenie, którzy zbliżali się do ruchu robotniczego ze względu na jego sympatie dla Polski.
Ludzie ci w Międzynarodówce popierali Marksa przeciw proudhonistom, widząc w Marksie przyjaciela Polaków. W Radzie Generalnej zasiadało stale kilku Polaków; funkcje sekretarza do spraw polskich pełnili w niej kolejno: Emil Holtorp, Konstanty Bobczyński oraz Antoni Żabicki (były członek Centralizacji TDP). W skład Międzynarodówki wchodziła londyńska "gmina centralna" Zjednoczenia, licząca kilkudziesięciu członków. W Genewie do wybitnych członków Międzynarodówki należał Ćwierczakiewicz, niedawny agent polskiego Komitetu Centralnego. Także we Francji Międzynarodówka liczyła sympatyków na lewym skrzydle Zjednoczenia.
Gdy w 1866 r. doszło do wojny Austrii
też mający o nim niejasne wyobrażenie, którzy zbliżali się do ruchu robotniczego ze względu na jego sympatie dla Polski.<br>Ludzie ci w Międzynarodówce popierali Marksa przeciw proudhonistom, widząc w Marksie przyjaciela Polaków. W Radzie Generalnej zasiadało stale kilku Polaków; funkcje sekretarza do spraw polskich pełnili w niej kolejno: Emil Holtorp, Konstanty Bobczyński oraz Antoni Żabicki (były członek Centralizacji TDP). W skład Międzynarodówki wchodziła londyńska "gmina centralna" Zjednoczenia, licząca kilkudziesięciu członków. W Genewie do wybitnych członków Międzynarodówki należał Ćwierczakiewicz, niedawny agent polskiego Komitetu Centralnego. Także we Francji Międzynarodówka liczyła sympatyków na lewym skrzydle Zjednoczenia.<br>Gdy w 1866 r. doszło do wojny Austrii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego