Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
najzwięźlej określili abp Muszyński, który zastanawiał się, jak z sytuacji walki charakterystycznej dla okresu komunizmu, przejść do dialogu ze światem.
"Ten dialog jeszcze się nie rozpoczął - mówił - bronimy bowiem życia i godności człowieka. To bardzo dobrze, ale musimy starać się, aby stały się one wartościami osobowymi, a nie tylko wartościami Kościoła".
Dialog ze światem to także dialog z dysydentami Kościoła, z sektami, z niewierzącymi.
Stale powracał problem świeckich, zbyt mało zaangażowanych w życie Kościoła, ich ewangelizacyjna praca (i udział w życiu publicznym) jest dziś koniecznością.
Jednym ze znaków czasu jest ekumenizm.
Ale nowa sytuacja, zwłaszcza na terenach b. ZSRR, wcale go
najzwięźlej określili abp Muszyński, który zastanawiał się, jak z sytuacji walki charakterystycznej dla okresu komunizmu, przejść do dialogu ze światem.<br>"Ten dialog jeszcze się nie rozpoczął - mówił - bronimy bowiem życia i godności człowieka. To bardzo dobrze, ale musimy starać się, aby stały się one wartościami osobowymi, a nie tylko wartościami Kościoła".<br>Dialog ze światem to także dialog z dysydentami Kościoła, z sektami, z niewierzącymi.<br>Stale powracał problem świeckich, zbyt mało zaangażowanych w życie Kościoła, ich ewangelizacyjna praca (i udział w życiu publicznym) jest dziś koniecznością.<br>Jednym ze znaków czasu jest ekumenizm.<br>Ale nowa sytuacja, zwłaszcza na terenach b. ZSRR, wcale go
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego