Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
jest w stanie rozwiązać zagadnienia odpowiedniego gospodarowania czynnikami produkcji. Lange dowodził tezy przeciwnej. Według niego "Centralny Urząd Planowania mógłby zapewne dojść do cen równowagi poprzez znacznie mniejszą liczbę kolejnych prób, niż się to dzieje w rzeczywistości na wolnokonkurencyjnym rynku". Rzeczywistość rozstrzygnęła spór na korzyść Misesa.
W pracach o charakterze ekonometrycznym Lange koncentruje się na analizie bilansu nakładów i wyników oraz na teorii reprodukcji i akumulacji. Jako jeden z pierwszych wykazywał, że metoda przepływów międzygałęziowych może być przydatnym narzędziem planowania gospodarczego.

Część II

PODSTAWY MIKROEKONOMII

Rozdział czwarty

RYNEK, POPYT, PODAŻ

1. Pojęcie i funkcje rynku, klasyfikacja rynków

Rynkiem nazywamy całokształt transakcji kupna
jest w stanie rozwiązać zagadnienia odpowiedniego gospodarowania czynnikami produkcji. Lange dowodził tezy przeciwnej. Według niego "Centralny Urząd Planowania mógłby zapewne dojść do cen równowagi poprzez znacznie mniejszą liczbę kolejnych prób, niż się to dzieje w rzeczywistości na wolnokonkurencyjnym rynku". Rzeczywistość rozstrzygnęła spór na korzyść Misesa. <br>W pracach o charakterze ekonometrycznym Lange koncentruje się na analizie bilansu nakładów i wyników oraz na teorii reprodukcji i akumulacji. Jako jeden z pierwszych wykazywał, że metoda przepływów międzygałęziowych może być przydatnym narzędziem planowania gospodarczego.<br><br>&lt;tit&gt;Część II<br><br>PODSTAWY MIKROEKONOMII&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rozdział czwarty<br><br>RYNEK, POPYT, PODAŻ&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;1. Pojęcie i funkcje rynku, klasyfikacja rynków&lt;/&gt;<br><br>Rynkiem nazywamy całokształt transakcji kupna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego