Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
kierunek Brzeg).

6km

MROCZEŃ

W parku krajobrazowym (4ha) ze starym drzewostanem późnoklasycystycznym pałac z 1 poł. XIXw. zbudowany dla Feliksa Wężyka, polskiego posła na sejm pruski. Na skraju wsi Mroczeń tartak ze stacją badawczą Akademii Rolniczej w Poznaniu z zakresu technologii drewna i zakład polimeryzacji drewna.
1km od Mroczenia, w Łęce Mroczeńskiej, groby konfederatów barskich z 1768.
2km na pn. Grębanin. Drewniany kościół z 1615 (obecnie prezbiterium) rozbudowany w 1712 (nawa). Bogate wyposażenie wnętrza z XVII-XVIIIw., m.in. krucyfiks na belce tęczowej, ołtarz późnorenesansowy, boczne barokowe. W parku krajobrazowym (4,2ha) okazały cis i pałac z 2 poł.
XIXw.
5km
kierunek Brzeg).<br><br>6km<br><br>&lt;tit&gt;MROCZEŃ&lt;/&gt;<br><br>W parku krajobrazowym (4ha) ze starym drzewostanem późnoklasycystycznym pałac z 1 poł. XIXw. zbudowany dla Feliksa Wężyka, polskiego posła na sejm pruski. Na skraju wsi Mroczeń tartak ze stacją badawczą Akademii Rolniczej w Poznaniu z zakresu technologii drewna i zakład polimeryzacji drewna.<br> 1km od Mroczenia, w Łęce Mroczeńskiej, groby konfederatów barskich z 1768.<br> 2km na pn. Grębanin. Drewniany kościół z 1615 (obecnie prezbiterium) rozbudowany w 1712 (nawa). Bogate wyposażenie wnętrza z XVII-XVIIIw., m.in. krucyfiks na belce tęczowej, ołtarz późnorenesansowy, boczne barokowe. W parku krajobrazowym (4,2ha) okazały cis i pałac z 2 poł.<br>XIXw.<br> 5km
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego