Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Nasze srebra
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1972
również KNIAŹ VON ZONTIK wycofują się za łóżka. Zanim opadnie kurtyna, słychać)
MATKA BOSKA KIJOWSKA Nie paraduj, nie pusz się, tyyyy, renegatko, co cie z naszego monasteru polskije sałdaty pod burką wyniosły!
MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA tupiąc nogą To nieprawda! To simplicissima kalumnia est. Dziewicy Częstochowskiej wasz brud nie dosięże! Baby!
MATKA BOSKA SUZDALSKA Bladieńka... ty już zapomniała, jak ci pop Jurij britwą lico naznaczył, boś za bardzo do świętych pańskich oczami strzelała?
MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA Bih me - że to Szwedzi!
MATKA BOSKA KIJOWSKA rubasznie Ho-ho-hoooooo... Czy to pa polski ,,bih me"? Ho-ho-hoooooo...
MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA Antek, Stasiek, chłopy
również KNIAŹ VON ZONTIK wycofują się za łóżka. Zanim opadnie kurtyna, słychać)<br>MATKA BOSKA KIJOWSKA Nie paraduj, nie pusz się, tyyyy, renegatko, co cie z naszego monasteru polskije sałdaty pod burką wyniosły!<br>MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA tupiąc nogą To nieprawda! To simplicissima kalumnia est. Dziewicy Częstochowskiej wasz brud nie dosięże! Baby!<br>MATKA BOSKA SUZDALSKA Bladieńka... ty już zapomniała, jak ci pop Jurij britwą lico naznaczył, boś za bardzo do świętych pańskich oczami strzelała?<br>MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA Bih me - że to Szwedzi!<br>MATKA BOSKA KIJOWSKA rubasznie Ho-ho-hoooooo... Czy to pa polski ,,bih me"? Ho-ho-hoooooo...<br>MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA Antek, Stasiek, chłopy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego