Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zmartwychwstał.
Na miejscu papieskiej Mszy św. we Wrocławiu podczas drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, obezwładnionej wówczas beznadzieją stanu wojennego, ustawiono wymowną dekorację. Z przestrzeni krzyża wychodzi Zmartwychwstały, podnosząc rękę z palcami ułożonymi w kształt litery V (victoria - zwycięstwo). Sam Ojciec święty w tamte dni prosił Matkę Bożą Częstochowską: Maryjo, przeprowadź przez krzyż!
Kiedy u końca ubiegłego stulecia ludzie naszego świata pod Tatrami przygotowywali się do wejścia w wiek XX, ustawili ten znak na Giewoncie, jak sztandar albo jak latarnię morską. Stanął krzyż na skalnej grani, jako jeszcze jedno świadectwo poszukiwań sensu ludzkich wysiłków i cierpień.
Największy ból, najbardziej wyniszczający
zmartwychwstał.<br>Na miejscu papieskiej Mszy św. we Wrocławiu podczas drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, obezwładnionej wówczas beznadzieją stanu wojennego, ustawiono wymowną dekorację. Z przestrzeni krzyża wychodzi Zmartwychwstały, podnosząc rękę z palcami ułożonymi w kształt litery V (&lt;foreign&gt;victoria&lt;/&gt; - zwycięstwo). Sam Ojciec święty w tamte dni prosił Matkę Bożą Częstochowską: Maryjo, przeprowadź przez krzyż!<br>Kiedy u końca ubiegłego stulecia ludzie naszego świata pod Tatrami przygotowywali się do wejścia w wiek XX, ustawili ten znak na Giewoncie, jak sztandar albo jak latarnię morską. Stanął krzyż na skalnej grani, jako jeszcze jedno świadectwo poszukiwań sensu ludzkich wysiłków i cierpień.<br>Największy ból, najbardziej wyniszczający
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego