Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
lat. To było przecież tak niedawno, a tyle się już zmieniło - dodaje.
Większość twórców ludowych nie po raz pierwszy była w Bukowinie Tatrzańskiej. Część z nich prezentowała tutaj swoje prace już wielokrotnie.
Jolanta FlachWiersze religijne

Już do corocznej tradycji ludźmierskiej wszedł konkurs poezji religijnej odbywający się w przeddzień odpustu Matki Boskiej Zielnej.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach - gwarowej i literackiej. Pierwszą nagrodę w kategorii literackiej otrzymała Teresa Paryna z Przemyśla za wiersz pt. "Wyciągnij rękę!, drugą Barbara Paluchowa z Piwnicznej za wiersz "Przed Wielkanocą", a trzecią Edward Przebieracz z Gliwic ("Mario, zgubiłem...") i Katarzyna Szymoniak z Poznania (" Matka Teresa").
W kategorii
lat. To było przecież tak niedawno, a tyle się już zmieniło - dodaje.<br>Większość twórców ludowych nie po raz pierwszy była w Bukowinie Tatrzańskiej. Część z nich prezentowała tutaj swoje prace już wielokrotnie.<br>&lt;au&gt;Jolanta Flach&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wiersze religijne&lt;/tit&gt;<br><br>Już do corocznej tradycji ludźmierskiej wszedł konkurs poezji religijnej odbywający się w przeddzień odpustu Matki Boskiej Zielnej.<br>Nagrody przyznano w dwóch kategoriach - gwarowej i literackiej. Pierwszą nagrodę w kategorii literackiej otrzymała Teresa Paryna z Przemyśla za wiersz pt. "Wyciągnij rękę!, drugą Barbara Paluchowa z Piwnicznej za wiersz "Przed Wielkanocą", a trzecią Edward Przebieracz z Gliwic ("Mario, zgubiłem...") i Katarzyna Szymoniak z Poznania (" Matka Teresa").<br>W kategorii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego