Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
jeden zgon to bilans ostatniego tygodnia - poinformował zastępca Komendanta Policji Powiatowej, podinspektor Tadeusz Łukaszka. Dominowały kradzieże i włamania. Policja najczęściej interweniowała na terenie miasta i gminy Nowego Targu i Rabki.
Złodziej w muzeum. Miłośnikiem sztuki ludowej musiał być złodziej, który 8 września skradł z Muzeum Władysława Orkana w Rabce figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Autor rzeźby jest nieznany. Muzeum oszacowało straty na 1 tys. zł.
Z dyrektorskiej kasetki. Złodzieje grasowali także w Szkole Podstawowej przy Sanatorium "Lotos" w Rabce. Tym razem z gabinetu dyrektora "wyparowało" z metalowej kasetki - 6310 zł. Do kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 września.
Kieszonkowcy
jeden zgon to bilans ostatniego tygodnia - poinformował zastępca Komendanta Policji Powiatowej, podinspektor Tadeusz Łukaszka. Dominowały kradzieże i włamania. Policja najczęściej interweniowała na terenie miasta i gminy Nowego Targu i Rabki.<br>Złodziej w muzeum. Miłośnikiem sztuki ludowej musiał być złodziej, który 8 września skradł z Muzeum Władysława Orkana w Rabce figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Autor rzeźby jest nieznany. Muzeum oszacowało straty na 1 tys. zł.<br>Z dyrektorskiej kasetki. Złodzieje grasowali także w Szkole Podstawowej przy Sanatorium "Lotos" w Rabce. Tym razem z gabinetu dyrektora "wyparowało" z metalowej kasetki - 6310 zł. Do kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 września.<br>Kieszonkowcy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego