Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
X. Adam Czartoryski, opisany i odrukowany jako zły Polak we wszystkich dziennikach emigracyjnych z wyjątkiem jednego (to jest tego, który do księcia należał).

4. Adam Mickiewicz, lżony jako zły Polak w Dreźnie, skoro nie przybył na powstanie z Neapolu i nie dotknął się powstania, w które nie wierzył.

5. Maurycy Mochnacki, zelżony na ulicy jako agent rządu rosyjskiego, skutkiem rękopisu, którego do dziś nikt nie zna i nikt nie czytał i nie widział.

6. Zygmunt hrabia Krasiński, uderzony w policzek od dobrego Polaka...".

W bliższych nam latach PRL "dobrzy Polacy" zwykli występować w przebraniu "nieznanych sprawców", wymierzających sprawiedliwość tym, którzy kalali
X. Adam Czartoryski, opisany i &lt;orig&gt;odrukowany&lt;/&gt; jako zły Polak we wszystkich dziennikach emigracyjnych z wyjątkiem jednego (to jest tego, który do księcia należał).<br><br>4. Adam Mickiewicz, lżony jako zły Polak w Dreźnie, skoro nie przybył na powstanie z Neapolu i nie dotknął się powstania, w które nie wierzył.<br><br>5. Maurycy Mochnacki, zelżony na ulicy jako agent rządu rosyjskiego, skutkiem rękopisu, którego do dziś nikt nie zna i nikt nie czytał i nie widział.<br><br>6. Zygmunt hrabia Krasiński, uderzony w policzek od dobrego Polaka...".<br><br>W bliższych nam latach PRL "dobrzy Polacy" zwykli występować w przebraniu "nieznanych sprawców", wymierzających sprawiedliwość tym, którzy kalali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego