Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
fundamentalistów, czy będziemy mieli w przyszłości moralne prawo wykorzystywać wyniki badań prowadzonych przez inne kraje, jeśli rzeczywiście zaowocują one skutecznymi terapiami?
Takie pytanie stawia twórca współczesnej embriologii prof. Andrzej Tarkowski, który od kilkudziesięciu lat prawie codziennie zajmuje się komórkami macierzystymi - tyle że nie pochodzącymi z zarodka człowieka, lecz myszy (patrz: "Mysi rycerze", POLITYKA 17/02). I choć studzi optymizm co do możliwości rychłego ich wykorzystania w medycynie, w badaniach prowadzonych na zarodkach ludzkich widzi przyszłość.
- Choć są one wciąż na wczesnym, eksperymentalnym etapie, komórki macierzyste stwarzają potencjalnie takie możliwości, iż zrezygnowanie z nich byłoby rzeczą fatalną.
Podstawową zaletą komórek macierzystych jest
fundamentalistów, czy będziemy mieli w przyszłości moralne prawo wykorzystywać wyniki badań prowadzonych przez inne kraje, jeśli rzeczywiście zaowocują one skutecznymi terapiami? <br>Takie pytanie stawia twórca współczesnej embriologii prof. Andrzej Tarkowski, który od kilkudziesięciu lat prawie codziennie zajmuje się komórkami macierzystymi - tyle że nie pochodzącymi z zarodka człowieka, lecz myszy (patrz: "Mysi rycerze", POLITYKA 17/02). I choć studzi optymizm co do możliwości rychłego ich wykorzystania w medycynie, w badaniach prowadzonych na zarodkach ludzkich widzi przyszłość. <br>- Choć są one wciąż na wczesnym, eksperymentalnym etapie, komórki macierzyste stwarzają potencjalnie takie możliwości, iż zrezygnowanie z nich byłoby rzeczą fatalną. <br>Podstawową zaletą komórek macierzystych jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego