Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 1 (149)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
kodu genetycznego DNA było niemożliwe z powodu zbyt daleko posuniętego rozkładu tzw. tkanki miękkiej. W tej sytuacji Zakład Medycyny Sądowej AM podjął próbę identyfikacji zwłok na podstawie szczegółów budowy anatomicznej. Wzrost (155 i 170 cm) i charakterystyczne ubytki uzębienia ofiar potwierdzają hipotezę policji i prokuratury: to są szczątki zwłok Jolanty N. i Sławomira N. z Wisznic.
Do uzyskania stuprocentowej pewności konieczne jest jednak wykonanie - na podstawie czaszek ofiar - tzw. retrospekcji twarzy, odtworzenie ich wyglądu i porównanie ze zdjęciami zaginionych. Zajęło się tym Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji.
Rodzina Sławomira i Jolanty jeszcze wierzyła, że oni żyją. Dziesięcioletnia córeczka ciągle czeka na
kodu genetycznego DNA było niemożliwe z powodu zbyt daleko posuniętego rozkładu tzw. tkanki miękkiej. W tej sytuacji Zakład Medycyny Sądowej AM podjął próbę identyfikacji zwłok na podstawie szczegółów budowy anatomicznej. Wzrost (155 i 170 cm) i charakterystyczne ubytki uzębienia ofiar potwierdzają hipotezę policji i prokuratury: to są szczątki zwłok Jolanty N. i Sławomira N. z Wisznic.<br>Do uzyskania stuprocentowej pewności konieczne jest jednak wykonanie - na podstawie czaszek ofiar - tzw. retrospekcji twarzy, odtworzenie ich wyglądu i porównanie ze zdjęciami zaginionych. Zajęło się tym Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji.<br>Rodzina Sławomira i Jolanty jeszcze wierzyła, że oni żyją. Dziesięcioletnia córeczka ciągle czeka na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego