Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
było potem?

- Wiecznoje posielenije. Po dziesięciu latach łagrów wysłano mnie do miejsca, w którym miałam zostać do końca życia. Był to kołchoz we wsi Miedwieżka.

Co się działo w tym czasie z pani rodziną? - Przeniosła się z Wilna do Warszawy. Żyła mama, brat, siostra pracowała w Teatrze Polskim, potem w Narodowym..

Wróciła pani do kraju w 1955 r., zainteresowanie filozofią nie minęło. Nie odstraszyło pani jej urzeczywistnione ideologiczne oblicze? W Rosji - zbrodnie stalinizmu, na Uniwersytecie Warszawskim - marksizm?

- Do czego wracać, jak nie do filozofii właśnie... Tylko do filozofii. Uzyskałam pozwolenie na ukończenie studiów. Zdałam obowiązujący egzamin z marksizmu, dostałam piątkę.

To
było potem?<br><br>- &lt;foreign&gt;Wiecznoje posielenije&lt;/&gt;. Po dziesięciu latach łagrów wysłano mnie do miejsca, w którym miałam zostać do końca życia. Był to kołchoz we wsi Miedwieżka.<br><br>Co się działo w tym czasie z pani rodziną? - Przeniosła się z Wilna do Warszawy. Żyła mama, brat, siostra pracowała w Teatrze Polskim, potem w Narodowym..<br><br>Wróciła pani do kraju w 1955 r., zainteresowanie filozofią nie minęło. Nie odstraszyło pani jej urzeczywistnione ideologiczne oblicze? W Rosji - zbrodnie stalinizmu, na Uniwersytecie Warszawskim - marksizm?<br><br>- Do czego wracać, jak nie do filozofii właśnie... Tylko do filozofii. Uzyskałam pozwolenie na ukończenie studiów. Zdałam obowiązujący egzamin z marksizmu, dostałam piątkę.<br><br>To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego