Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Może przejdę na emeryturę i zamieszkam na Karaibach. Ludzie tam są tacy spokojni. Żyją z tego, co im daje ląd i morze, potrafią się cieszyć najprostszymi rzeczami. Dla nich nasze życie musi wyglądać jak jeden wielki muzyczny wideoklip.

Wszystkie dzieci pigułki

Mała, okrągła, po czterdziestce. Bardzo łatwo o niej zapomnieć. Niepodobna do Joanny D'Arc, Róży Luksemburg czy Dolores Ibarruri. A jednak wywołała prawdziwą rewolucję. Oto powszechna historia pigułki antykoncepcyjnej.
Weronika Szafrańska

Za "ojca" pigułki antykoncepcyjnej uważa się doktora Gregory'ego Pincusa z Massachussets, naukowca, światowy autorytet od jaj ssaków. Ten fakt można znaleźć we wszystkich fachowych źródłach. Tylko niektóre z nich podają
Może przejdę na emeryturę i zamieszkam na Karaibach. Ludzie tam są tacy spokojni. Żyją z tego, co im daje ląd i morze, potrafią się cieszyć najprostszymi rzeczami. Dla nich nasze życie musi wyglądać jak jeden wielki muzyczny wideoklip.&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;page nr=98&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;Wszystkie dzieci pigułki&lt;/&gt;<br><br>Mała, okrągła, po czterdziestce. Bardzo łatwo o niej zapomnieć. Niepodobna do Joanny D'Arc, Róży Luksemburg czy Dolores Ibarruri. A jednak wywołała prawdziwą rewolucję. Oto powszechna historia pigułki antykoncepcyjnej.<br>&lt;au&gt;Weronika Szafrańska&lt;/&gt;<br><br>Za "ojca" pigułki antykoncepcyjnej uważa się doktora Gregory'ego Pincusa z Massachussets, naukowca, światowy autorytet od jaj ssaków. Ten fakt można znaleźć we wszystkich fachowych źródłach. Tylko niektóre z nich podają
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!