Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
Dumny dostojnik syryjski zajechał przed dom proroka na pysznym rydwanie, w otoczeniu licznego orszaku służby. Elizeusz nie wyszedł na jego spotkanie i nie złożył mu pokłonu, jak tego się spodziewał, powiedział mu tylko przez sługę swego, by siedmiokrotnie zanurzył się w Jordanie, a będzie uleczony.
Naaman był do głębi urażony. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mu się, aby go potraktowano w tak lekceważący sposób. W dodatku podejrzewał, że cała ta sprawa z zanurzeniem w Jordanie jest po prostu szyderstwem z jego osoby. Nie posiadając się z gniewu, wybuchnął:
- Czyż nie lepsze są Amana i Farfar, rzeki Damaszku, niźli wszystkie wody izraelskie, żebym
Dumny dostojnik syryjski zajechał przed dom proroka na pysznym rydwanie, w otoczeniu licznego orszaku służby. Elizeusz nie wyszedł na jego spotkanie i nie złożył mu pokłonu, jak tego się spodziewał, powiedział mu tylko przez sługę swego, by siedmiokrotnie zanurzył się w Jordanie, a będzie uleczony.<br>Naaman był do głębi urażony. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mu się, aby go potraktowano w tak lekceważący sposób. W dodatku podejrzewał, że cała ta sprawa z zanurzeniem w Jordanie jest po prostu szyderstwem z jego osoby. Nie posiadając się z gniewu, wybuchnął:<br>- Czyż nie lepsze są Amana i Farfar, rzeki Damaszku, niźli wszystkie wody izraelskie, żebym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!