Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
Dumny dostojnik syryjski zajechał przed dom proroka na pysznym rydwanie, w otoczeniu licznego orszaku służby. Elizeusz nie wyszedł na jego spotkanie i nie złożył mu pokłonu, jak tego się spodziewał, powiedział mu tylko przez sługę swego, by siedmiokrotnie zanurzył się w Jordanie, a będzie uleczony.
Naaman był do głębi urażony. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mu się, aby go potraktowano w tak lekceważący sposób. W dodatku podejrzewał, że cała ta sprawa z zanurzeniem w Jordanie jest po prostu szyderstwem z jego osoby. Nie posiadając się z gniewu, wybuchnął:
- Czyż nie lepsze są Amana i Farfar, rzeki Damaszku, niźli wszystkie wody izraelskie, żebym
Dumny dostojnik syryjski zajechał przed dom proroka na pysznym rydwanie, w otoczeniu licznego orszaku służby. Elizeusz nie wyszedł na jego spotkanie i nie złożył mu pokłonu, jak tego się spodziewał, powiedział mu tylko przez sługę swego, by siedmiokrotnie zanurzył się w Jordanie, a będzie uleczony.<br>Naaman był do głębi urażony. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mu się, aby go potraktowano w tak lekceważący sposób. W dodatku podejrzewał, że cała ta sprawa z zanurzeniem w Jordanie jest po prostu szyderstwem z jego osoby. Nie posiadając się z gniewu, wybuchnął:<br>- Czyż nie lepsze są Amana i Farfar, rzeki Damaszku, niźli wszystkie wody izraelskie, żebym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego