Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
która wybiera sobie kochanków na zimno i z premedytacją, wskazując ich ulakierowanym na purpurowo paznokciem. Albo "napalona panienka, nie potrafiąca przepuścić żadnym portkom w okolicy", pozbawiona hamulców moralnych i wstydu. Nic bardziej mylącego. Nimfomanki to nie wyrachowane łowczynie - one same są ofiarami własnego popędu seksualnego, nad którym nie mają kontroli.
- Nimfomania może być objawem niektórych uszkodzeń w obrębie centralnego układu nerwowego, zmian w płatach czołowych mózgu, gdzie mieszczą się ośrodki odpowiedzialne za hamowanie popędu seksualnego - mówi Wiesław Sokoluk. - Innym powodem mogą być czynniki psychologiczne: nimfomania może być wynikiem pewnego typu natręctw lub też może po prostu pełnić funkcje kompensacyjne.
W tym
która wybiera sobie kochanków na zimno i z premedytacją, wskazując ich &lt;orig&gt;ulakierowanym&lt;/&gt; na purpurowo paznokciem. Albo "napalona panienka, nie potrafiąca przepuścić żadnym portkom w okolicy", pozbawiona hamulców moralnych i wstydu. Nic bardziej mylącego. Nimfomanki to nie wyrachowane łowczynie - one same są ofiarami własnego popędu seksualnego, nad którym nie mają kontroli. <br>- Nimfomania może być objawem niektórych uszkodzeń w obrębie centralnego układu nerwowego, zmian w płatach czołowych mózgu, gdzie mieszczą się ośrodki odpowiedzialne za hamowanie popędu seksualnego - mówi Wiesław Sokoluk. - Innym powodem mogą być czynniki psychologiczne: nimfomania może być wynikiem pewnego typu natręctw lub też może po prostu pełnić funkcje kompensacyjne.<br>W tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego