Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
działania (dla celów ruchomych - kierunek i prędkość ruchu), współrzędne środka celu lub głównych jego elementów (współrzędne czoła kolumny), stopień inżynieryjnej rozbudowy, czas pierwszego i ostatniego wykrycia (pierwszego i następnych wcięć) celu, możliwy czas przebywania celu w danym rejonie.


Mjr mgr inż. ANDRZEJ ŁUKA
Por. inż. JAROSŁAW KRASZEWSKI

DOŚWIADCZENIA Z SYSTEMEM "OSA-97"

Automatyzacja systemów dowodzenia i kierowania ogniem to podstawowy i najmniej kosztowny czynnik wzrostu potencjału ogniowego artylerii. Jest to zasadniczy, chociaż nie jedyny argument przemawiający za szybką automatyzacją dowodzenia i kierowania ogniem artylerii.
W 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii wprowadzono roboczą wersję systemu kierowania ogniem pod nazwą OSA-97. System ten
działania (dla celów ruchomych - kierunek i prędkość ruchu), współrzędne środka celu lub głównych jego elementów (współrzędne czoła kolumny), stopień inżynieryjnej rozbudowy, czas pierwszego i ostatniego wykrycia (pierwszego i następnych wcięć) celu, możliwy czas przebywania celu w danym rejonie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Mjr mgr inż. ANDRZEJ ŁUKA<br>Por. inż. JAROSŁAW KRASZEWSKI&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;DOŚWIADCZENIA Z SYSTEMEM "OSA-97"&lt;/&gt;<br><br>Automatyzacja systemów dowodzenia i kierowania ogniem to podstawowy i najmniej kosztowny czynnik wzrostu potencjału ogniowego artylerii. Jest to zasadniczy, chociaż nie jedyny argument przemawiający za szybką automatyzacją dowodzenia i kierowania ogniem artylerii.<br>W 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii wprowadzono roboczą wersję systemu kierowania ogniem pod nazwą OSA-97. System ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego