Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
parze zaniedbanie, dotyczące jego sprawności ruchowej. Zbyt długo trzymane pod kloszem, blisko mamy, przestraszone światem, nie miało wielu okazji, by ćwiczyć się w różnych sprawnościach, sprawdzać swe możliwości w trudnych sytuacjach, doświadczać ryzyka. Pozbawione ruchu, izolowane od dzieci, próbuje radzić sobie z lękiem i z niską samooceną poprzez nadmierne jedzenie. Objada się na przykład słodyczami, to z kolei prowadzi do nadwagi, która ogranicza jego sprawność ruchową i odbiera szansę na dorównanie kolegom.
W tej grupie nie lubianych spotykamy często dzieci złośliwe, marudzące, narzekające, które w taki właśnie sposób, próbując walczyć z odrzuceniem, pogarszają tylko swoją sytuację w grupie.
Drugą kategorię dzieci nie
parze zaniedbanie, dotyczące jego sprawności ruchowej. Zbyt długo trzymane pod kloszem, blisko mamy, przestraszone światem, nie miało wielu okazji, by ćwiczyć się w różnych sprawnościach, sprawdzać swe możliwości w trudnych sytuacjach, doświadczać ryzyka. Pozbawione ruchu, izolowane od dzieci, próbuje radzić sobie z lękiem i z niską samooceną poprzez nadmierne jedzenie. Objada się na przykład słodyczami, to z kolei prowadzi do nadwagi, która ogranicza jego sprawność ruchową i odbiera szansę na dorównanie kolegom.<br>W tej grupie nie lubianych spotykamy często dzieci złośliwe, marudzące, narzekające, które w taki właśnie sposób, próbując walczyć z odrzuceniem, pogarszają tylko swoją sytuację w grupie.<br>Drugą kategorię dzieci nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego