Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wiadomości Botaniczne
Nr: XVIII
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
całości przeniesiony do Kórnika itp.). W wielu przypadkach sformułowania tekstu ą tak niejasne, że nie wiadomo o co właściwie autorowi chodzi jak np. na str. 23 "Szybkie stany zbyt niskiego lustra wody gruntowej..."; co to jest "wznios"? (Str. 24).
Bibliografia nie uwzględnia wielu podstawowych pozycji, cytowania nie są jednolite, np. "Ochrona Przyrody" cytowana jest na 3 lub 4 różne sposoby. Szereg rycin jest dobrych, ale np. na str. 233 zupełnie nie widać tych kilkuwiekowych(?) lip. Nie ma w ogóle podsumowania wyników pracy, wniosków, indeksu. Brak streszczenia obcojęzycznego uważam w tej sytuacji za niedopatrzenie korzystne.
Uwagi te spełnią swe zadanie, jeśli prof. Fijałkowski
całości przeniesiony do Kórnika itp.). W wielu przypadkach sformułowania tekstu ą tak niejasne, że nie wiadomo o co właściwie autorowi chodzi jak np. na str. 23 "Szybkie stany zbyt niskiego lustra wody gruntowej..."; co to jest "wznios"? (Str. 24).<br>Bibliografia nie uwzględnia wielu podstawowych pozycji, cytowania nie są jednolite, np. "Ochrona Przyrody" cytowana jest na 3 lub 4 różne sposoby. Szereg rycin jest dobrych, ale np. na str. 233 zupełnie nie widać tych kilkuwiekowych(?) lip. Nie ma w ogóle podsumowania wyników pracy, wniosków, indeksu. Brak streszczenia obcojęzycznego uważam w tej sytuacji za niedopatrzenie korzystne. &lt;page nr=140&gt;<br>Uwagi te spełnią swe zadanie, jeśli prof. Fijałkowski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego