Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kuchnia
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
była karą za odmowę złożenia ukłonu przed kapeluszem, symbolem cesarskiej władzy. Tell wyszedł z próby zwycięsko, ale kiedy strzelał, spod płaszcza wypadła mu druga strzała, przeznaczona dla Gesslera na wypadek, gdyby chłopiec zginął. Rozgniewany wójt osadził Tella w twierdzy, ale chłopi oswobodzili swojego bohatera i rozpoczęło się powstanie.

Jabłko monarsze

Owoc przypominający swym kształtem kulę ziemską stał się, tak jak korona i berło, symbolem panowania nad światem. Jabłka monarsze, już w starożytności używane jako insygnia koronacyjne, najczęściej wykonane były ze złota i zwieńczone krzyżykiem. Potem zaczęto je ozdabiać drogimi kamieniami.

Jabłko Newtona

Anegdota mówi, że jabłko przyczyniło się do jednego z
była karą za odmowę złożenia ukłonu przed kapeluszem, symbolem cesarskiej władzy. Tell wyszedł z próby zwycięsko, ale kiedy strzelał, spod płaszcza wypadła mu druga strzała, przeznaczona dla Gesslera na wypadek, gdyby chłopiec zginął. Rozgniewany wójt osadził Tella w twierdzy, ale chłopi oswobodzili swojego bohatera i rozpoczęło się powstanie.<br><br>&lt;tit&gt;Jabłko monarsze&lt;/&gt;<br><br>Owoc przypominający swym kształtem kulę ziemską stał się, tak jak korona i berło, symbolem panowania nad światem. Jabłka monarsze, już w starożytności używane jako insygnia koronacyjne, najczęściej wykonane były ze złota i zwieńczone krzyżykiem. Potem zaczęto je ozdabiać drogimi kamieniami.<br><br>&lt;tit&gt;Jabłko Newtona&lt;/&gt;<br><br>Anegdota mówi, że jabłko przyczyniło się do jednego z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego