Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
mm, a grubość mniejsza od 2 mm; ta ostatnia jest wystarczająca, by zatrzymać elektrony o energii mniejszej od 1,5 MeV, protony 20 MeV, cząstki ((...)) 80MeV.
W spektroskopii i stosuje się próżnię między detektorem i źródłem promieniowania. W braku próżni strata energii dla cząstek wynosi ok. 1 keV na 100 Pa na 1 cm odległości między źródłem i detektorem. Absorpcja w okienku detektora dla cząstek 6 MeV jest mniejsza niż 6 keV. Można otrzymać rozdzielczość wynoszącą ok. 30 keV pełnej szerokości, mierzonej w połowie maksimum, dla cząstek 6 MeV lub cząstek 0,6 MeV.
W detektorach składających się z kilku całkowicie
mm, a grubość mniejsza od 2 mm; ta ostatnia jest wystarczająca, by zatrzymać elektrony o energii mniejszej od 1,5 MeV, protony 20 MeV, cząstki ((...)) 80MeV.<br> W spektroskopii i stosuje się próżnię między detektorem i źródłem promieniowania. W braku próżni strata energii dla cząstek wynosi ok. 1 keV na 100 Pa na 1 cm odległości między źródłem i detektorem. Absorpcja w okienku detektora dla cząstek 6 MeV jest mniejsza niż 6 keV. Można otrzymać rozdzielczość wynoszącą ok. 30 keV pełnej szerokości, mierzonej w połowie maksimum, dla cząstek 6 MeV lub cząstek 0,6 MeV.<br> W detektorach składających się z kilku całkowicie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego