Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
polsku, kiedy rozeszła się z Grabowskim, nic już z Polską nie miała wspólnego, natomiast często mówiła o swoich braciach, którzy zostali w Rosji, pokazując ich listy i oświadczając się ze swoim entuzjazmem dla państwa socjalizmu.
Jako malarka starała się stosować do wielkiego i wspaniałego dla niej wzoru nowoczesności, nie do Picassa czy Braque`a, ale do Férnanda Léger, na którego obrazach rury, kotły i zmechanizowane proletariackie postacie pewnie odpowiadały jej wyobrażeniu o komunizmie. Jej przyjaciel, młody francuski malarz, z którym często pracowali razem i który niekiedy zostawał na kolacji, był pod całkowitym jej wpływem i malował tak samo.
Myślałem o Nadi
polsku, kiedy rozeszła się z Grabowskim, nic już z Polską nie miała wspólnego, natomiast często mówiła o swoich braciach, którzy zostali w Rosji, pokazując ich listy i oświadczając się ze swoim entuzjazmem dla państwa socjalizmu.<br> Jako malarka starała się stosować do wielkiego i wspaniałego dla niej wzoru nowoczesności, nie do Picassa czy Braque`a, ale do Férnanda Léger, na którego obrazach rury, kotły i zmechanizowane proletariackie postacie pewnie odpowiadały jej wyobrażeniu o komunizmie. Jej przyjaciel, młody francuski malarz, z którym często pracowali razem i który niekiedy zostawał na kolacji, był pod całkowitym jej wpływem i malował tak samo.<br> Myślałem o Nadi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego