Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Kościół jest apostolski w mocy Chrystusa".
Chrześcijanin zaś - powiada dalej Jan Paweł jak "już Ojcowie Kościoła zwykli mawiać: "Christianus alter Christus" (chrześcijanin jest drugim Chrystusem)...", szczególnie kapłan "będący szafarzem sakramentów".
Zatem "określenie "Namiestnik Chrystusa"... wskazuje nie tyle na godność, co na służbę: pragnie podkreślić zadanie Papieża w Kościele, jako posługę Piotrową, mającą na celu dobro Kościoła i wiernych".
Leon Wielki dawał przykład jak kochać Ojczyznę.
Myślę, że dobrze ją kocha każdy chrześcijanin uświadamiający sobie, że jest drugim Chrystusem.
Bez zbędnych deklaracji, lecz w wiernym wypełnianiu służby.
Jan Paweł - człowiek, któremu nic co dotyczy bliźniego nie jest obojętne - jak wiem z doświadczenia
Kościół jest apostolski w mocy Chrystusa".<br>Chrześcijanin zaś - powiada dalej Jan Paweł jak "już Ojcowie Kościoła zwykli mawiać: &lt;foreign&gt;"Christianus alter Christus"&lt;/&gt; (&lt;transl&gt;chrześcijanin jest drugim Chrystusem&lt;/&gt;)...", szczególnie kapłan "będący szafarzem sakramentów".<br>Zatem "określenie "Namiestnik Chrystusa"... wskazuje nie tyle na godność, co na służbę: pragnie podkreślić zadanie Papieża w Kościele, jako posługę Piotrową, mającą na celu dobro Kościoła i wiernych".<br>Leon Wielki dawał przykład jak kochać Ojczyznę.<br>Myślę, że dobrze ją kocha każdy chrześcijanin uświadamiający sobie, że jest drugim Chrystusem.<br>Bez zbędnych deklaracji, lecz w wiernym wypełnianiu służby.<br>Jan Paweł - człowiek, któremu nic co dotyczy bliźniego nie jest obojętne - jak wiem z doświadczenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!