Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Kościół jest apostolski w mocy Chrystusa".
Chrześcijanin zaś - powiada dalej Jan Paweł jak "już Ojcowie Kościoła zwykli mawiać: "Christianus alter Christus" (chrześcijanin jest drugim Chrystusem)...", szczególnie kapłan "będący szafarzem sakramentów".
Zatem "określenie "Namiestnik Chrystusa"... wskazuje nie tyle na godność, co na służbę: pragnie podkreślić zadanie Papieża w Kościele, jako posługę Piotrową, mającą na celu dobro Kościoła i wiernych".
Leon Wielki dawał przykład jak kochać Ojczyznę.
Myślę, że dobrze ją kocha każdy chrześcijanin uświadamiający sobie, że jest drugim Chrystusem.
Bez zbędnych deklaracji, lecz w wiernym wypełnianiu służby.
Jan Paweł - człowiek, któremu nic co dotyczy bliźniego nie jest obojętne - jak wiem z doświadczenia
Kościół jest apostolski w mocy Chrystusa".<br>Chrześcijanin zaś - powiada dalej Jan Paweł jak "już Ojcowie Kościoła zwykli mawiać: &lt;foreign&gt;"Christianus alter Christus"&lt;/&gt; (&lt;transl&gt;chrześcijanin jest drugim Chrystusem&lt;/&gt;)...", szczególnie kapłan "będący szafarzem sakramentów".<br>Zatem "określenie "Namiestnik Chrystusa"... wskazuje nie tyle na godność, co na służbę: pragnie podkreślić zadanie Papieża w Kościele, jako posługę Piotrową, mającą na celu dobro Kościoła i wiernych".<br>Leon Wielki dawał przykład jak kochać Ojczyznę.<br>Myślę, że dobrze ją kocha każdy chrześcijanin uświadamiający sobie, że jest drugim Chrystusem.<br>Bez zbędnych deklaracji, lecz w wiernym wypełnianiu służby.<br>Jan Paweł - człowiek, któremu nic co dotyczy bliźniego nie jest obojętne - jak wiem z doświadczenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego