Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pieniędzy płaconych obecnie na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Jedna trzecia (32 proc.) badanych deklaruje, że składki powinny wpływać częściowo na publiczne, częściowo na prywatne usługi, 5 proc. w ogóle zrezygnowałoby z państwowych lecznic. Prawie połowa jednak (49 proc.) nie zmieniłaby niczego.

Do prywatnej, płatnej służby zdrowia nie mamy jeszcze zaufania.

Większość Polaków nigdy nie korzystała z płatnych usług medycznych - wynika z kolejnego badania przeprowadzonego przez ten sam ośrodek.

Mimo iż istniejący w Polsce rynek płatnych usług medycznych objął, jak dotąd, już ponad 11 mln użytkowników, wciąż aż 59 proc. osób nigdy nie miało z nim do czynienia.

Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy
pieniędzy płaconych obecnie na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.<br><br>Jedna trzecia (32 proc.) badanych deklaruje, że składki powinny wpływać częściowo na publiczne, częściowo na prywatne usługi, 5 proc. w ogóle zrezygnowałoby z państwowych lecznic. Prawie połowa jednak (49 proc.) nie zmieniłaby niczego.<br><br>Do prywatnej, płatnej służby zdrowia nie mamy jeszcze zaufania.<br><br>Większość Polaków nigdy nie korzystała z płatnych usług medycznych - wynika z kolejnego badania przeprowadzonego przez ten sam ośrodek.<br><br>Mimo iż istniejący w Polsce rynek płatnych usług medycznych objął, jak dotąd, już ponad 11 mln użytkowników, wciąż aż 59 proc. osób nigdy nie miało z nim do czynienia.<br><br>Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego