Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 17.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
po roku działalności. Pierwsza rocznica istnienia nowej partii minęła w sobotę. Z tej okazji prezydent Aleksander Kwaśniewski wysłał list do przewodniczącego partii, w którym podziękował działaczom SLD za wsparcie i zgłoszenie jego kandydatury w wyborach prezydenckich.
((...))
E.O.


Kariera szefa marnotrawnego
Warszawska prokuratura zarzuca Jackowi B., że jako wicedyrektor Gospodarstwa Pomocniczego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 1997 roku naraził skarb państwa na utratę ponad pół miliona złotych. Chodzi o kosztowny remont dawnej willi Gierka w Klarysewie. Jacek B. jest obecnie zastępcą dyrektora Wydziału Gospodarczego Najwyższej Izby Kontroli. Pisząc akt oskarżenia prokurator korzystał między innymi z materiałów NIK.
((...))
Józef Matusz


MIELEC
Sąd
po roku działalności. Pierwsza rocznica istnienia nowej partii minęła w sobotę. Z tej okazji prezydent &lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/name&gt; wysłał list do przewodniczącego partii, w którym podziękował działaczom &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/name&gt; za wsparcie i zgłoszenie jego kandydatury w wyborach prezydenckich.<br> ((...))<br>&lt;au&gt;E.O.&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;Kariera szefa marnotrawnego&lt;/tit&gt;<br>Warszawska prokuratura zarzuca &lt;name type="person"&gt;Jackowi B.&lt;/name&gt;, że jako wicedyrektor &lt;name type="org"&gt;Gospodarstwa Pomocniczego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów&lt;/name&gt; w 1997 roku naraził skarb państwa na utratę ponad pół miliona &lt;name type="prod"&gt;złotych&lt;/name&gt;. Chodzi o kosztowny remont dawnej willi &lt;name type="person"&gt;Gierka&lt;/name&gt; w &lt;name type="place"&gt;Klarysewie&lt;/name&gt;. &lt;name type="person"&gt;Jacek B.&lt;/name&gt; jest obecnie zastępcą dyrektora &lt;name type="org"&gt;Wydziału Gospodarczego Najwyższej Izby Kontroli&lt;/name&gt;. Pisząc akt oskarżenia prokurator korzystał między innymi z materiałów &lt;name type="org"&gt;NIK&lt;/name&gt;.<br>((...))<br>&lt;au&gt;Józef Matusz&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;MIELEC&lt;/name&gt;<br>Sąd
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego