Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
roku 1929 pracowało w warsztacie 40 robotników, w tym 18 justerów, 9 szlifierzy i 21 mechaników. Stanowili oni około 5% ogółu zatrudnionych2.
Długoletnim kierownikiem warsztatu optycznego był mjr inż. L. Berezowski, późniejszy kierownik Zbrojowni Nr 2.3

Kierownictwo warsztatu od samego początku współpracowało z nowo utworzoną Fabryką Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg zamawiając w niej gotowe części optyczne oraz szkło optyczne wyprodukowane we francuskiej hucie szkła optycznego Parra-Mantois4.
Pracownicy fabryki Kolberga kierowani byli natomiast do warsztatu, jak wspomina S. Cegliński, "na naukę" w przypadkach, gdy występowały w niej określone trudności w wykonywaniu zamówień dla Departamentu Uzbrojenia5.
W ciągu całego
roku 1929 pracowało w warsztacie 40 robotników, w tym 18 justerów, 9 szlifierzy i 21 mechaników. Stanowili oni około 5% ogółu zatrudnionych2.<br>Długoletnim kierownikiem warsztatu optycznego był mjr inż. L. Berezowski, późniejszy kierownik Zbrojowni Nr 2.3<br><br>Kierownictwo warsztatu od samego początku współpracowało z nowo utworzoną Fabryką Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg zamawiając w niej gotowe części optyczne oraz szkło optyczne wyprodukowane we francuskiej hucie szkła optycznego Parra-Mantois4.<br>Pracownicy fabryki Kolberga kierowani byli natomiast do warsztatu, jak wspomina S. Cegliński, "na naukę" w przypadkach, gdy występowały w niej określone trudności w wykonywaniu zamówień dla Departamentu Uzbrojenia5.<br>W ciągu całego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego