Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
że zbyt słabo ją trzymała. Handel ludźmi jest zbrodnią bez względu na to, czy dokonuje się go za zgodą ofiary czy wbrew jej woli. Tak zresztą stanowi polskie prawo.

Tymczasem rzeczywistość jest inna, pokrzywdzeni w tym procederze są lekceważeni, zwłaszcza kobiety. To także stereotyp: widzi się prostytutkę, a nie ofiarę. Prostytutka w powszechnym przekonaniu to osoba pozbawiona czci, niezasługująca na godne traktowanie. Stawia się znak równości między handlem i prostytucją. Tak właśnie powstaje mechanizm podwójnych standardów. Tymczasem przestępstwo zostało popełnione, policja, zamiast doszukiwać się motywów, ma obowiązek ścigać sprawcę.

Tirówki przełamały tabu

Z początkiem lat 90., gdy salony masażu i agencje
że zbyt słabo ją trzymała. Handel ludźmi jest zbrodnią bez względu na to, czy dokonuje się go za zgodą ofiary czy wbrew jej woli. Tak zresztą stanowi polskie prawo.<br><br>Tymczasem rzeczywistość jest inna, pokrzywdzeni w tym procederze są lekceważeni, zwłaszcza kobiety. To także stereotyp: widzi się prostytutkę, a nie ofiarę. Prostytutka w powszechnym przekonaniu to osoba pozbawiona czci, niezasługująca na godne traktowanie. Stawia się znak równości między handlem i prostytucją. Tak właśnie powstaje mechanizm podwójnych standardów. Tymczasem przestępstwo zostało popełnione, policja, zamiast doszukiwać się motywów, ma obowiązek ścigać sprawcę.<br><br>&lt;tit&gt;&lt;orig&gt;Tirówki&lt;/&gt; przełamały tabu&lt;/&gt;<br><br>Z początkiem lat 90., gdy salony masażu i agencje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego