Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
że poszukujesz tu z kolegami skarbów? Maniuś z niesmakiem wydął wargi.
- My na takie drobiazgi nie mamy czasu.
Znowu wesoły śmiech napełnił ciasne pomieszczenie namiotu. U wejścia pojawiło się kilku ciekawych. Wśród nich Paragon zobaczył młodą studentkę, którą brodacz nazywał Ewą.
Ewa uśmiechnęła się do Maniusia przyjaźnie.
- Jaki miły chłopiec. Puść go, Antoniuszu, nie znęcaj się nad nim.
Paragon wzruszył ramionami.
- Nikt się tu nade mną nie znęca. A pani - odwzajemnił się najmilszym ze swych uśmiechów - bez pudła odegrała rolę atomowego ducha na murach. W teatrze by tak nie zagrali. Klasa!
- Z ciebie czarodziej, Paragon - powiedział poważnie Antoniusz. - Ty coś przed
że poszukujesz tu z kolegami skarbów? Maniuś z niesmakiem wydął wargi.<br> - My na takie drobiazgi nie mamy czasu.<br>Znowu wesoły śmiech napełnił ciasne pomieszczenie namiotu. U wejścia pojawiło się kilku ciekawych. Wśród nich Paragon zobaczył młodą studentkę, którą brodacz nazywał Ewą.<br>Ewa uśmiechnęła się do Maniusia przyjaźnie.<br> - Jaki miły chłopiec. Puść go, Antoniuszu, nie znęcaj się nad nim.<br>Paragon wzruszył ramionami.<br> - Nikt się tu nade mną nie znęca. A pani - odwzajemnił się najmilszym ze swych uśmiechów - bez pudła odegrała rolę atomowego ducha na murach. W teatrze by tak nie zagrali. Klasa!<br> - Z ciebie czarodziej, Paragon - powiedział poważnie Antoniusz. - Ty coś przed
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego