Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.26 (21)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
W Wietnamie liczba śmiertelnych ofiar ptasiej grypy wzrosła do 6 osób. W mieście Ho-Chi-Minh zmarł 13-letni chłopiec. Grypa rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Azji, wirus zaatakował też fermy w Indonezji. Po informacji o śmiertelnym przypadku w Tajlandii UE wprowadziła w piątek zakaz importu tamtejszego drobiu.

Koniec poligamii
RABAT
Maroko jest jednym z pierwszych arabskich krajów, gdzie kobiety mogą występować o rozwód. Tak postanowił w niedzielę tamtejszy parlament. Dozwolone według Koranu wielożeństwo zostało znacznie ograniczone. Może zezwolić na nie tylko sąd w sytuacjach "wyższej konieczności", np. kiedy pierwsza żona jest bezpłodna.

Weekend terroru w Iraku
W zamachach zginęło co
W Wietnamie liczba śmiertelnych ofiar ptasiej grypy wzrosła do 6 osób. W mieście Ho-Chi-Minh zmarł 13-letni chłopiec. Grypa rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Azji, wirus zaatakował też fermy w Indonezji. Po informacji o śmiertelnym przypadku w Tajlandii UE wprowadziła w piątek zakaz importu tamtejszego drobiu.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Koniec poligamii&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;RABAT&lt;/&gt;<br>&lt;name type="place"&gt;Maroko&lt;/&gt; jest jednym z pierwszych arabskich krajów, gdzie kobiety mogą występować o rozwód. Tak postanowił w niedzielę tamtejszy parlament. Dozwolone według &lt;name type="tit"&gt;Koranu&lt;/&gt; wielożeństwo zostało znacznie ograniczone. Może zezwolić na nie tylko sąd w sytuacjach &lt;q&gt;"wyższej konieczności"&lt;/&gt;, np. kiedy pierwsza żona jest bezpłodna.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Weekend terroru w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;W zamachach zginęło co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego