Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
jaj i innych artykułów hodowli. Po dokonanym w zimie i na wiosnę bież. roku masowym wybijaniu zwierząt gospodarskich w Rosji, w wyniku braku pasz, czy Rosja będzie w stanie zaspokoić popyt NRD na produkty hodowlane?
Łatwiej będzie z surowcami przemysłowymi eksportowanymi z Rosji do NRD, lecz znów nie z wszystkimi. Ropa naftowa, tarcica, niektóre metale zapewniają Rosji dopływ dewiz, za które sama będzie musiała kupować potrzebne jej płody rolne i hodowlane, nie mówiąc o maszynach dla wyekwipowania fabryk. Wiele z tego będzie mogła odstąpić NRD?
Jest więc o czym mówić w Moskwie! Nie wydaje się jednak, by były to jedyne tematy rozmów
jaj i innych artykułów hodowli. Po dokonanym w zimie i na wiosnę bież. roku masowym wybijaniu zwierząt gospodarskich w Rosji, w wyniku braku pasz, czy Rosja będzie w stanie zaspokoić popyt NRD na produkty hodowlane?<br>Łatwiej będzie z surowcami przemysłowymi eksportowanymi z Rosji do NRD, lecz znów nie z wszystkimi. Ropa naftowa, tarcica, niektóre metale zapewniają Rosji dopływ dewiz, za które sama będzie musiała kupować potrzebne jej płody rolne i hodowlane, nie mówiąc o maszynach dla wyekwipowania fabryk. Wiele z tego będzie mogła odstąpić NRD?<br>Jest więc o czym mówić w Moskwie! Nie wydaje się jednak, by były to jedyne tematy rozmów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego