Typ tekstu: Książka
Autor: Radecki Wojciech
Tytuł: Wykroczenia przeciwko środowisku
Rok: 1995
oskarżony, zamiast ewentualnie dobić postrzelonego psa drugim celnym strzałem, pozostawił go przez dłuższy czas na polu i następnie przed daniem drugiego strzału uderzał go kijem tak, że mu potrzaskał czaszkę i połamał żebra, zadał mu niewątpliwie cierpienie, którego można było uniknąć i którego żadna ważna i słuszna potrzeba nie wymagała.
SN wskazał, że czyn ten jest co najmniej wykroczeniem. Chodzi bowiem o to, że jeżeli znęcanie się było wyjątkowo okrutne, czyn sprawcy należy ocenić jako przestępstwo z art. 5 rozporządzenia, o czym będzie mowa w następnym rozdziale poświęconym przestępstwom.
Dodajmy dla porządku, że dokonywanie doświadczeń naukowych na zwierzętach w sposób naruszający
oskarżony, zamiast ewentualnie dobić postrzelonego psa drugim celnym strzałem, pozostawił go przez dłuższy czas na polu i następnie przed daniem drugiego strzału uderzał go kijem tak, że mu potrzaskał czaszkę i połamał żebra, zadał mu niewątpliwie cierpienie, którego można było uniknąć i którego żadna ważna i słuszna potrzeba nie wymagała.<br>SN wskazał, że czyn ten jest co najmniej wykroczeniem. Chodzi bowiem o to, że jeżeli znęcanie się było wyjątkowo okrutne, czyn sprawcy należy ocenić jako przestępstwo z art. 5 rozporządzenia, o czym będzie mowa w następnym rozdziale poświęconym przestępstwom.<br>Dodajmy dla porządku, że dokonywanie doświadczeń naukowych na zwierzętach w sposób naruszający
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego