Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 3
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Mracielnik z Zakopanego, a siódme Krzysiek Kowalczyk z Dzianisza. Wszyscy oni reprezentują Norge Ski Club.
W grupie juniorów trzynastolatek Mateusz Marek, syn Józefa Marka, naszego dwuboisty z Szaflar, zajął siódme miejsce. W sobotnim konkursie Mateusz był piąty w grupie 14-15 lat.
Najmłodszym naszym reprezentantem była młodsza siostra Mateusza - siedmioletnia Sabina. Zajęła ona drugie miejsce wśród dzieci i mimo że reprezentuje Norge Ski Club z dumą nosiła pamiątkową czapkę z orłem i napisem Polska. Jak widać, w rodzinie Marków tradycje narciarskie są kontynuowane.
W konkursie nie wziął udziału nasz najlepszy skoczek z Chicago, Jacek Gąsienica-Mracielnik.
Cała polonijna grupa trenuje w
Mracielnik z Zakopanego, a siódme Krzysiek Kowalczyk z Dzianisza. Wszyscy oni reprezentują Norge Ski Club.<br>W grupie juniorów trzynastolatek Mateusz Marek, syn Józefa Marka, naszego dwuboisty z Szaflar, zajął siódme miejsce. W sobotnim konkursie Mateusz był piąty w grupie 14-15 lat.<br>Najmłodszym naszym reprezentantem była młodsza siostra Mateusza - siedmioletnia Sabina. Zajęła ona drugie miejsce wśród dzieci i mimo że reprezentuje Norge Ski Club z dumą nosiła pamiątkową czapkę z orłem i napisem Polska. Jak widać, w rodzinie Marków tradycje narciarskie są kontynuowane.<br>W konkursie nie wziął udziału nasz najlepszy skoczek z Chicago, Jacek Gąsienica-Mracielnik.<br>Cała polonijna grupa trenuje w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego