Typ tekstu: Książka
Autor: Bratny Roman
Tytuł: Kolumbowie - rocznik 20
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1957
Deski", bracie. Jesteś od dziś żołnierzem 28 Dywizji pod dowództwem pułkownika Pfeifera.
- Dużo się przez to zmieniło! - Olo wzruszył ramionami energicznie, aż zadzwoniły wiadra. Głową wskazał na groźną nudę ruin naokoło.
Bogoria stale imponował mu znakomitą orientacją w całości spraw konspiry. "Sztuka" i "Deska", czyli "Szturmowa Kadra" i "Dywersja i Sabotaż Kolejowy", były kryptonimami nie tak znowu popularnymi.
Reorganizacja, polegająca na przemianowaniu luźnych formacji na dywizje i ujawnieniu pseudonimów dowódców, wiązała się z uznaniem praw kombatanckich Armii Krajowej, której dowódca, teraz "Wódz Naczelny Wojska Polskiego", postanowił takim pociągnięciem zaakcentować praktyczną wagę politycznego sukcesu.
- Nie jesteś żaden powstaniec ani dywersant, tylko żołnierz
Deski", bracie. Jesteś od dziś żołnierzem 28 Dywizji pod dowództwem pułkownika Pfeifera.<br>- Dużo się przez to zmieniło! - Olo wzruszył ramionami energicznie, aż zadzwoniły wiadra. Głową wskazał na groźną nudę ruin naokoło.<br>Bogoria stale imponował mu znakomitą orientacją w całości spraw konspiry. "Sztuka" i "Deska", czyli "Szturmowa Kadra" i "Dywersja i Sabotaż Kolejowy", były kryptonimami nie tak znowu popularnymi.<br>Reorganizacja, polegająca na przemianowaniu luźnych formacji na dywizje i ujawnieniu pseudonimów dowódców, wiązała się z uznaniem praw kombatanckich Armii Krajowej, której dowódca, teraz "Wódz Naczelny Wojska Polskiego", postanowił takim pociągnięciem zaakcentować praktyczną wagę politycznego sukcesu.<br>- Nie jesteś żaden powstaniec ani dywersant, tylko żołnierz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!