Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 15.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
świętą na Skałce, przed kościołem św. Michała, odprawił arcybiskup Henryk Muszyński.

W wygłoszonej homilii prymas Józef Glemp mówił: - Niech to będzie publicznym wyznaniem Kościoła w Polsce. Tu przy św. Stanisławie, św. Faustynie Kowalskiej. Wyznaję winę. Tak, nie upomnieliśmy się wystarczająco o poszanowanie praw bożych roztaczanych z miłością nad ludźmi.

Jerzy Sadecki


HOLANDIA
Wybuch w fabryce ogni sztucznych zabił co najmniej 20 osób
Piekło w Enschede

W sobotę około godz. 16 w Enschede, w pobliżu granicy z Niemcami, doszło do wybuchu składu 100 ton ogni sztucznych firmy Fireworks, znajdującej się w środku dzielnicy mieszkaniowej.

Holandia jest w stanie szoku. W sobotę około
świętą &lt;name type="place"&gt;na Skałce&lt;/name&gt;, przed &lt;name type="place"&gt;kościołem św. Michała&lt;/name&gt;, odprawił arcybiskup &lt;name type="person"&gt;Henryk Muszyński&lt;/name&gt;. <br><br>W wygłoszonej homilii prymas &lt;name type="person"&gt;Józef Glemp&lt;/name&gt; mówił: - Niech to będzie publicznym wyznaniem &lt;name type="org"&gt;Kościoła&lt;/name&gt; w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/name&gt;. Tu przy &lt;name type="person"&gt;św. Stanisławie, św. Faustynie Kowalskiej&lt;/name&gt;. Wyznaję winę. Tak, nie upomnieliśmy się wystarczająco o poszanowanie praw bożych roztaczanych z miłością nad ludźmi. <br><br>&lt;au&gt;Jerzy Sadecki&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="f"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;HOLANDIA&lt;/name&gt; <br>Wybuch w fabryce ogni sztucznych zabił co najmniej 20 osób <br>Piekło w &lt;name type="place"&gt;Enschede&lt;/name&gt;&lt;/tit&gt; <br><br>W sobotę około godz. 16 w &lt;name type="place"&gt;Enschede&lt;/name&gt;, w pobliżu granicy z &lt;name type="place"&gt;Niemcami&lt;/name&gt;, doszło do wybuchu składu 100 ton ogni sztucznych firmy &lt;name type="org"&gt;Fireworks&lt;/name&gt;, znajdującej się w środku dzielnicy mieszkaniowej. <br><br>&lt;name type="place"&gt;Holandia&lt;/name&gt; jest w stanie szoku. W sobotę około
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!