Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 03.12 (11)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
saksofon. Obie dłonie kierował do ust i nie mógł się zdecydować, czy wziąć łyk alkoholu, czy może zagrać na saksofonie. Wówczas pomyślałem, że jest on duchowym więźniem i - jak każdy - zakładnikiem tkwiącego w nas dobra i zła.

- Większość ludzi odczytuje ten utwór jako miłosne wyznanie.

- Wielu nawet twierdzi, że przy "Sambie Pa Ti" poczęły się ich dzieci. Ta wiadomość sprawia mi szczególną przyjemność.

- Dlaczego sam pan nie śpiewa?

- Mam zbyt delikatny głos, nieodpowiedni, by oddać to, co jest w mojej muzyce. Zawsze powtarzam wokalistom: śpiewanie to forma modlitwy, rodzaj podziękowania, śpiewaniem obejmujesz drugą osobę, dajesz jej różę bez kolców.

- A muzyka
saksofon. Obie dłonie kierował do ust i nie mógł się zdecydować, czy wziąć łyk alkoholu, czy może zagrać na saksofonie. Wówczas pomyślałem, że jest on duchowym więźniem i - jak każdy - zakładnikiem tkwiącego w nas dobra i zła.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;- Większość ludzi odczytuje ten utwór jako miłosne wyznanie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;- Wielu nawet twierdzi, że przy "Sambie Pa Ti" poczęły się ich dzieci. Ta wiadomość sprawia mi szczególną przyjemność.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;- Dlaczego sam pan nie śpiewa?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;- Mam zbyt delikatny głos, nieodpowiedni, by oddać to, co jest w mojej muzyce. Zawsze powtarzam wokalistom: śpiewanie to forma modlitwy, rodzaj podziękowania, śpiewaniem obejmujesz drugą osobę, dajesz jej różę bez kolców.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;- A muzyka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego